• Start
  • WYKAŃCZAM DOM
  • Tynki dekoracyjne

Tynki dekoracyjne

Tynki dekoracyjne pozwalają uzyskać efektowne wykończenie powierzchni. Efekt dekoracyjny zależy od rodzaju tynku i metody wykorzystanej do jego nałożenia. Tynki dekoracyjne wykonuje się ze specjalnie do tego celu przystosowanych mas akrylowych. Struktura powierzchni zależeć będzie od użytego narzędzia. Masy akrylowe nanosi się na ścianę podobnie jak tynk i fakturuje powierzchnię wybranym narzędziem. Rodzajów faktur jest w zasadzie nieskończona liczba. Efekt końcowy zależy od inwencji osoby, która wykańcza tynk.

Naszym Klientom polecamy tynki marki EUROPUTZ:

Beton Efekt to tynk, który imituje surowy beton. Beton Efekt jest oryginalnym elementem dekoracyjnym każdego pomieszczenia. W zależności od techniki aplikacji, użytych narzędzi oraz Naszej wyobraźni możemy uzyskać inny efekt końcowy. Nałożenie cienkiej warstwy (Wydajność: ok. 1kg = 1m2) spowoduje tworzenie się charakterystycznych ubytków i wżerów. Przy nakładaniu grubszej warstwy tynku (Wydajność: ok 1,5-2,5kg = 1m2) możemy otrzymać inne intensywne wykończenie struktury.

Stiuk Klasyczny jest wspaniałą, luksusową dekoracją dla każdego, którego końcowy efekt nawiązuje do włoskich antycznych zdobień imitujących naturalny marmur. Wykorzystując różne sposoby nakładania uzyskać możemy piękny i za każdym razem inny, oryginalny wygląd dekorowanej powierzchni. Charakterystyczną cechą Stiuku Klasycznego jest efekt przestrzennej głębi oraz otrzymanie matowej lub o wysokim połysku (po odpowiednim wypolerowaniu go pacą) powierzchni.Stiuk Klasyczny jest prosty w użyciu, jednak wykonanie efektu końcowego jest zależne od  umiejętności posiadanych przez wykonawcę.

Dekor Piaskowy jest pokryciem dekoracyjnym, którego faktura w dotyku przypomina naturalny kamień - piaskowiec. 

Dekor Piaskowy to specyficzny tynk, którego zaletą jest bardzo intensywny kolor przy dodaniu niewielkiej ilości pigmentu. 

Dekor Piaskowy zabarwia się na bardzo wyraźne barwy Past: Antique, Metalicznych czy Perłowych oraz Koncentratu Koloru. Dodatkowo jego cechą jest pięknie lśniąca powierzchnia. Dzięki różnym technikom aplikacji możemy stworzyć niesamowite i eleganckie stylizacje.

Quartzo (Roll-putz) jest tynkiem dekoracyjnym o dużym uziarnieniu, który pozwala na stworzenie różnych niezwykłych efektów. Quartzo można nakładać pacą, ale doskonale nadaje się także do pokrywania powierzchni wałkiem. Co czyni, że jest prosty w aplikacji i każdy może nadać swoim wnętrzom wyjątkowy wygląd. 

Quartzo doskonale nadaje się do zakolorowania w masie oraz polakierowania Werniksem w kolorze czy z pastami: metalicznymi, Antique lub perłowymi. Werniks nadaje powierzchni błyszczącą fakturę i sprawia, że tynk jest bardzo wytrzymały i odporny na wodę.

Trawertyn pozwala na wykonanie struktury podobnej do naturalnego kamienia, którego cechą charakterystyczną są nierówne wżery oraz ubytki. Dzięki różnym technikom nakładania można uzyskać wiele efektownych struktur, które wspaniale wykończą każde nowoczesne jak i w starym stylu wnętrze.Nałożenie cienkiej warstwy (Wydajność: ok. 1kg = 1m2) spowoduje tworzenie się charakterystycznych ubytków i wżerów. Przy nakładaniu grubszej warstwy tynku (Wydajność: ok 1,5-2,5kg = 1m2) możemy otrzymać inne intensywne wykończenie struktury.

Structure Efekt to matowy wewnętrzny tynk strukturalny. Za pomocą Structure Efekt możemy otrzymać dekoracje w stylu Retro, które pasują do nowoczesnych i w starym stylu wnętrz.Structure Efekt doskonale nadaje się do zakolorowania w masie, co pozwala na uzyskanie matowych kolorowych powierzchni. Natomiast polakierowanie Werniks w kolorze, czy z pastami: metalicznymi, Antique lub perłowymi nadaje powierzchni błyszczącą fakturę. Werniks sprawia, że tynk jest bardzo wytrzymały i odporny na wodę.

Koncentrat koloru jest środkiem barwiącym wyprodukowanym na bazie Farby Dekoracyjnej. Koncentrat koloru służy do uzyskiwania odpowiednich kolorów produktów we wszystkich produktach do wnętrz: Farbie dekoracyjnej - Baza Werniks (wg wzornika) oraz tynków dekoracyjnych.

Pasta metaliczna to bardzo dobrze kryjąca pasta akrylowa do szlachetnej dekoracji różnych  podłoży. Dzięki dużej zawartości pigmentu metalicznego tworzy  niepowtarzalny mieniący efekt. Dostępna w 4 kolorach: silver, gold,  cuprum, bronze. Pasta metaliczna służy jako warstwa dekoracyjna do ścian  ,mebli, szkła, plastiku, styropianu itp. Doskonale nadaje się do  przecierek na różnych tynkach strukturalnych .Niewielka ilość pasty  pozostawiona w zagłębieniach tynku stwarza ciekawe efekty dekoracyjne.  Szczególnie polecana do wykonania ozdób za pomocą szablonów malarskich.

Pasta brokatowa to bardzo dobrze kryjąca pasta akrylowa do dekoracji różnych podłoży. Dzięki dużej zawartości pigmentu tworzy niepowtarzalny dwukolorowy efekt. Dostępna w 20 kolorach. Pasta Perłowa służy jako warstwa dekoracyjna do ścian, mebli, szkła, plastiku, styropianu itp. Doskonale nadaje się do przecierek na różnych tynkach strukturalnych. Niewielka ilość pasty pozostawiona w zagłębieniach tynku stwarza ciekawe dwukolorowe efekty dekoracyjne. Szczególnie polecana do wykonania ozdób za pomocą szablonów malarski8ch. Pasta perłowa może służyć do otrzymywania Farb Dekoracyjnych Perłowych oraz do tworzenia dodatkowych wielokolorowych efektów na różnych tynkach dekoracyjnych.

Pasta Antique to bardzo dobrze kryjąca pasta akrylowa do szlachetnej dekoracji różnych   podłoży. Dzięki dużej zawartości pigmentu metalicznego tworzy   niepowtarzalny mieniący efekt.

Farba Dekoracyjna – Werniks jako bezbarwna, transparentna farba służy do lakierowania oraz zabezpieczania powierzchni, przez co po wyschnięciu jest odporna na zmywanie.

Dodatkowo Werniks posiada funkcje dekoracyjną, nadając powierzchni połysku. Dodatkowo można ją zakolorować Koncentratem Koloru, Pastami Metalicznymi, Perłowymi, Brokatowymi i Antique, dzięki czemu uzyskami wiele różnych efektów. Można dodawać mniejsze lub większe ilości past lub koncentratu w stosunku do wzornika. Uzyskuje się wtedy różne nasycenie farby kolorem, pigmentem metalicznym, perłowym, brokatowym lub Antique.

UWAGA: Farby metaliczne, brokatowe, kolorowe lub perłowe nie są farbami kryjącymi. Uzyskanie jednolitej powłoki zwłaszcza na gładkich, dużych powierzchniach może być bardzo trudne, dlatego należy wcześniej wykonać próbę.

Werniks kolorowy to farba dekoracyjna - WERNIKS Baza + koncentrat koloru farby dekoracyjnej

Farba transparentna, kolorowa, odbijająca światło. Uzyskuje się po uprzednim wymieszaniu koncentratu koloru z Farbą dekoracyjną WERNIKS Baza. Dostępna w 9 kolorach: beż, żółty, pomarańcz, kakao, czerwień, brąz, oliwka, granat, grafit, niebiesko szary, jasny szary, miodowy, szary, jaspis, jasny kamień, jaśmin, ciemny kamień, black/czarny, zielona herbata. Farbę taką otrzymuje się poprzez mechaniczne wymieszanie odpowiedniego koloru koncentratu koloru z Werniksem Bazą. Można dodać mniejsze lub większe ilości koncentratu w stosunku do wzornika. Uzyskuje się wtedy różne nasycenie farb pigmentem kolorowym.

Werniks metaliczny to farba dekoracyjna - WERNIKS Baza + Pasta Metaliczna

Farba transparentna, metaliczna, odbijająca światło. Uzyskuje się po uprzednim wymieszaniu pasty metalicznej z Farbą dekoracyjną WERNIKS Baza. Dostępna w 4 kolorach:silver, gold, cuprum, bronze. Farbę taką otrzymuje się poprzez intensywne mechaniczne wymieszanie (min 5 minut) odpowiedniego koloru pasty z Werniksem Bazą. Można dodać mniejsze lub większe ilości pasty w stosunku do wzornika. Uzyskuje się wtedy różne nasycenie farb pigmentem metalicznym.

Werniks brokatowy to farba dekoracyjna - WERNIKS Baza + Pasta Brokatowa

Farba transparentna, brokatowa, odbijająca światło. Uzyskuje się po uprzednim wymieszaniu pasty brokatowej z Farbą dekoracyjną WERNIKS Baza. Dostępna w 5 kolorach: diamond, pearl, platinum, topaz, rubin. Farbę taką otrzymuje się poprzez mechaniczne wymieszanie odpowiedniego koloru pasty brokatowej z Werniksem Bazą. Można dodać mniejsze lub większe ilości pasty w stosunku do wzornika.

Werniks perłowy to farba dekoracyjna - WERNIKS Baza + Pasta Perłowa

Farba transparentna, perłowa, odbijająca światło. Uzyskuje się po uprzednim wymieszaniu pasty perłowej z Farbą dekoracyjną WERNIKS Baza. Dostępna w 20 kolorach: 100, 101, 102, 103, 104, 200, 201, 202, 203, 204, 300, 301, 302, 303, 304, 400, 401, 402, 403, 404.

Werniks antique to farba dekoracyjna - WERNIKS Baza + Pasta Antique

Farba  transparentna, metaliczna, odbijająca światło. Uzyskuje się po uprzednim  wymieszaniu Pasty Antique z Farbą dekoracyjną WERNIKS Baza.  Farbę taką otrzymuje  się poprzez intensywne mechaniczne wymieszanie (min 5 minut)  odpowiedniego koloru pasty z Werniksem Bazą. Można dodać mniejsze lub  większe ilości pasty w stosunku do wzornika. Uzyskuje się wtedy różne  nasycenie farb pigmentem metalicznym.     

Werniks Antique nie jest farbą kryjącą. Uzyskanie jednolitej  powłoki zwłaszcza na gładkich dużych powierzchniach może być bardzo  trudne, dlatego, należy wcześniej wykonać próbę.Cząstki pigmentu po  wymalowaniu farbą są rozłożone w sposób nieregularny co daje ciekawe  efekty zwłaszcza przy słabym oświetleniu (np. świec) 

Kontakt

Kontakt:

tel. fax 18 266 72 70
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Adres:

ul. Składowa 8a
34-400 Nowy Targ

Dołącz do nas na
Facebook.com

Godziny otwarcia:

poniedziałek-piątek: 7:00 - 17:00 sobota: 7:00 - 13:00