• Start
  • WYKAŃCZAM DOM
  • Tynki dekoracyjne

Tynki dekoracyjne

Tynki dekoracyjne pozwalają uzyskać efektowne wykończenie powierzchni. Efekt dekoracyjny zależy od rodzaju tynku i metody wykorzystanej do jego nałożenia. Tynki dekoracyjne wykonuje się ze specjalnie do tego celu przystosowanych mas akrylowych. Struktura powierzchni zależeć będzie od użytego narzędzia. Rodzajów faktur jest w zasadzie nieskończona liczba. Efekt końcowy zależy od inwencji osoby, która wykańcza tynk.

Polecamy tynki marki EUROPUTZ:

Beton Efekt to tynk, który imituje surowy beton. W zależności od techniki aplikacji, użytych narzędzi oraz Naszej wyobraźni możemy uzyskać inny efekt końcowy. Nałożenie cienkiej warstwy (Wydajność: ok. 1kg = 1m2) spowoduje tworzenie się charakterystycznych ubytków i wżerów. Przy nakładaniu grubszej warstwy tynku (Wydajność: ok 1,5-2,5kg = 1m2) możemy otrzymać inne intensywne wykończenie struktury.

Stiuk Klasyczny jest luksusową dekoracją dla każdego, którego końcowy efekt nawiązuje do włoskich antycznych zdobień imitujących naturalny marmur. Wykorzystując różne sposoby nakładania uzyskać możemy piękny i za każdym razem inny, oryginalny wygląd dekorowanej powierzchni. Charakterystyczną cechą Stiuku Klasycznego jest efekt przestrzennej głębi oraz otrzymanie matowej lub o wysokim połysku (po odpowiednim wypolerowaniu go pacą) powierzchni. Stiuk Klasyczny jest prosty w użyciu, jednak wykonanie efektu końcowego jest zależne od umiejętności posiadanych przez wykonawcę.

Dekor Piaskowy jest pokryciem dekoracyjnym, którego faktura w dotyku przypomina naturalny kamień - piaskowiec. Zabarwia się na bardzo wyraźne barwy Past: Antique, Metalicznych czy Perłowych oraz Koncentratu Koloru. Dodatkowo jego cechą jest pięknie lśniąca powierzchnia.  

Quartzo (Roll-putz) jest tynkiem dekoracyjnym o dużym uziarnieniu. Quartzo można nakładać pacą, ale doskonale nadaje się także do pokrywania powierzchni wałkiem. Co czyni, że jest prosty w aplikacji i każdy może nadać swoim wnętrzom wyjątkowy wygląd. Doskonale nadaje się do zakolorowania w masie oraz polakierowania Werniksem w kolorze czy z pastami: metalicznymi, Antique lub perłowymi. Werniks nadaje powierzchni błyszczącą fakturę i sprawia, że tynk jest bardzo wytrzymały i odporny na wodę. 

Trawertyn pozwala na wykonanie struktury podobnej do naturalnego kamienia, którego cechą charakterystyczną są nierówne wżery oraz ubytki. Dzięki różnym technikom nakładania można uzyskać wiele efektownych struktur, które wspaniale wykończą każde nowoczesne jak i w starym stylu wnętrze. Nałożenie cienkiej warstwy (Wydajność: ok. 1kg = 1m2) spowoduje tworzenie się charakterystycznych ubytków i wżerów. Przy nakładaniu grubszej warstwy tynku (Wydajność: ok 1,5-2,5kg = 1m2) możemy otrzymać inne intensywne wykończenie struktury.

Structure Efekt to matowy wewnętrzny tynk strukturalny. Za jego pomocą możemy otrzymać dekoracje w stylu Retro, które pasują do nowoczesnych i w starym stylu wnętrz. Structure Efekt doskonale nadaje się do zakolorowania w masie, co pozwala na uzyskanie matowych kolorowych powierzchni. Natomiast polakierowanie Werniks w kolorze, czy z pastami: metalicznymi, Antique lub perłowymi nadaje powierzchni błyszczącą fakturę. Werniks sprawia, że tynk jest bardzo wytrzymały i odporny na wodę.

Pasta metaliczna to bardzo dobrze kryjąca pasta akrylowa do szlachetnej dekoracji różnych podłoży. Dzięki dużej zawartości pigmentu metalicznego tworzy  mieniący efekt. Doskonale nadaje się do przecierek na różnych tynkach strukturalnych. Niewielka ilość pasty pozostawiona w zagłębieniach tynku stwarza ciekawe efekty dekoracyjne.  Szczególnie polecana do wykonania ozdób za pomocą szablonów malarskich.

Pasta brokatowa to bardzo dobrze kryjąca pasta akrylowa do dekoracji różnych podłoży. Dzięki dużej zawartości pigmentu tworzy niepowtarzalny dwukolorowy efekt. Dostępna w 20 kolorach. Pasta Perłowa służy jako warstwa dekoracyjna do ścian, mebli, szkła, plastiku, styropianu itp. Doskonale nadaje się do przecierek na różnych tynkach strukturalnych. Niewielka ilość pasty pozostawiona w zagłębieniach tynku stwarza ciekawe dwukolorowe efekty dekoracyjne. Szczególnie polecana do wykonania ozdób za pomocą szablonów malarskich.

Farba Dekoracyjna – Werniks jako bezbarwna, transparentna farba służy do lakierowania oraz zabezpieczania powierzchni, przez co po wyschnięciu jest odporna na zmywanie. Dodatkowo Werniks posiada funkcje dekoracyjną, nadając powierzchni połysku. Można ją zakolorować Koncentratem Koloru, Pastami Metalicznymi, Perłowymi, Brokatowymi i Antique, dzięki czemu uzyskami wiele różnych efektów. Można dodawać mniejsze lub większe ilości past lub koncentratu w stosunku do wzornika.

 

Kontakt

Kontakt:

tel. fax 18 266 72 70
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Adres:

ul. Składowa 8a
34-400 Nowy Targ

Dołącz do nas na
Facebook.com

Godziny otwarcia:

poniedziałek-piątek: 7:00 - 17:00 sobota: 7:00 - 13:00